КАБЕЛЬ ХАРЧОВИЙ ВОДОСТІЙКИЙ СИЛОВИЙ КАБЕЛЬ ДЛЯ ЗАГЛИБНИХ НАСОСІВ

Кабель для заглибних свердловинних насосів повинен відповідати трьом основним критеріям:

- кабель повинен бути стійкий до впливу води;

- кабель повинен відповідати параметрам електричного навантаження і електроживлення погружного насоса;

- кабель або частина кабелю, що контактує з питною водою в свердловині, повинні бути «харчовими» - пасивними до води і не роблять вплив на її властивості.

Виробники заглибних свердловинних насосів рекомендують в якості з'єднувального кабелю для погружного насоса застосовувати водостоячий і, при необхідності, харчовий кабель, як мінімум, на глибину занурення насоса.


Маркування харчового кабелю XDRINK або RV-K ALIMENTAIRE виробництва Тор Саble Іспанія.


Цей кабель для розподілу енергії Підходить для всіх типів низьковольтних промислових з'єднань, кухонь, цехів харчових комбінатів, питних насосів і т.д., де необхідна робота при прямому контакті з питною водою або харчовими продуктами. Завдяки високій гнучкості кабелю його монтаж стає значно простіше, а значить особливо добре застосовувати його в складних проектах. Нарешті, кабель Powerflex RV-K Alimentaire, завдяки характеристиці водопогружаемости AD8, може працювати у вологому середовищі і при повному зануренні у воду. Зовнішня захисна оболонка виконана з гнучкого харчового ПВХ синього кольору (тип ST2 відповідно до IEC 60502-1). Або поліолефін синього кольору. Ізоляція жели XLPE, зшитий поліетилен.


Стандартна маркування жил:


3 x..............Коричнева + Чорна + Сіра


4 G.............Коричнева + Чорна + Сіра + Жовто-Зелена


Також можна використовувати кабель водопогружной який іноді йде з насосами з заводу Xtrem H07RN-F. причому приписка Xtrem дуже важлива! Оскільки є велика різниця між звичайним кабелем H07RN-F і кабелем Xtrem H07RN-F. "(табличьку порівняння скидаю окремо!!!!!!)"


Кабель Xtrem H07RN-F був виготовлений з використанням сучасних компаундів, які надають кабелю більш високі робочі характеристики ніж в стандартному H07RN-F. зокрема, це призвело до зменшення діаметра кабелю і можливості працювати під водою (клас водостійкості AD8). Цей кабель можна використовувати для дренажних насосів, у Xtrem H07RN-F хороша стійкість до токсинів, нафто-продуктів. Їм підключають прожектора в басеїнах, також його використовують для прокладки на кораблях і т.д. дуже велика сфера застосування даного кабелю.


Зовнішня оболонка:


Гумова суміш (тип EM2). Чорного кольору.


3 G...................Коричнева + Синя + Жовто-Зелена


4 G...................Коричнева + Чорна + Сіра + Жовто-Зелена


Нерідко вибору типу кабелю для заглибних насосів монтажниками приділяється недостатньо уваги. Часто вибирають кабель по перетину і допустимої довжині, забуваючи про те, що кабель повинен бути придатний для використання з питною водою і про те, що Середовище застосування накладає додаткові вимоги до типу кабелю - здатності довго працювати в зануреному стані, з великим тиском води на кабель. При цьому, якість і спеціальне призначення кабелю, здатного довгостроково працювати в зануреному стані на великій глибині, мають виключно важливе значення для тривалості терміну експлуатації свердловинних насосів. Широко поширене застосування для заглибних насосів дроти типу ПВС, загрожує негативними, але закономірними наслідками-тиск води більше 5 метрів водяного стовпа викликає проникність оболонки і значне зниження ізоляційних властивостей – провід виявляється затопленим водою.


Вода всередині з'єднувального проводу погружного насоса типу ПВС і неприпустимо низький опір ізоляції-дуже часті явища, що виявляються при діагностиці відмовив насоса і викликають у власника погружного насоса подив і бажання виявити пошкоджений механічним шляхом ділянку ізоляції. Разом з тим, виною води в кабелі часто виявляється не механічне порушення герметичності, а висока проникність оболонки проводу ПВС в умовах досить високого тиску стовпа води в свердловині. Занурення в умовах тиску води, неприпустимого для оболонки та ізоляції проводу ПВС, в результаті закінчується істотним скороченням його терміну служби і необхідністю в заміні. Порушення ізоляції дроту водою збільшує струми витоку, які швидко призводять до старіння і пробою ізоляції. До того ж невідповідний завданню кабель в свердловині погіршує умови електропостачання погружного насоса, що загрожує передчасним виходом з ладу електродвигуна, що не відпрацював заявлений виробником, продавцем насоса або монтажною організацією, моторесурс. До кого ж направити претензії? Європейському виробнику насосної продукції, який задекларував бездоганну якість свого насоса? Продавцю, який підібрав далеко не найдешевший насос європейського виробництва і обіцяв довгі роки його експлуатації? Або монтажнику, який якісно виконав гідравлічне та електричне підключення? Хто з них забув попередити або не знав, що невідповідний завданню провід, навіть якщо це ПВС відмінної якості виробництва Одескабель, який рекомендують багато монтажники зі стажем і досвідом, не розрахований на пряме застосування в водопогруженном стані, що характеризується ще й високим тиском води. Швидше за все, виною всьому – недолік знань про властивості та умови застосування матеріалів, незнання потрібних технічних рішень, ігнорування рекомендацій виробника або, можливо, просто бажання замовника або монтажника хоч де-небудь, та заощадити. Багато монтажники необгрунтовано вважають, що ізоляція водопогружного кабелю XDRINK або RV-K ALIMENTAIRE , Xtrem H07RN-F , рекомендованого провідними компаніями, і дроти марки ПВС однаково захищають струмопровідний провідник в умовах занурення. Це далеко не так і навіть зовсім далеко від істини. Секрет не в однаковій назві ізолюючого полімеру, а в його сформованих властивостях завдяки "армування" спеціальними наповнювачами, що підсилюють і формують потрібні виробнику характеристики. У проводах марки ПВС використовується полімер ПВХ з іншими необхідними властивостями, в гіршому випадку сформованими введенням тієї чи іншої кількості здешевлюють "розріджувачів", а в кращому функціональних наповнювачів, що формують властивості ПВХ, частково відмінні від властивостей ізоляції водопогружних кабелів. Наприклад, карбонат кальцію або, простіше кажучи, крейда, яка історично використовується для наповнення ПВХ, що використовується для проводів типу ПВС формує баланс жорсткості і еластичності, знижує вагу, ціну, а також знижує водопроникність.


Виробників ПВС досить багато і не всі вони використовують для виготовлення оболонки якісний полівінілхлорид, замінюючи його більш дешевим подобою з сополімерів.


Нам неодноразово доводилося на практиці стикатися з підводними кабельними з'єднаннями, виконаними "дідівським" способом з безлічі шарів звичайної ізолюючої стрічки і фахівців, які рекомендують виключно такий спосіб підводного з'єднання, як значно дешевший за застосування стандартної заливний або усадочної муфти.


Точно так же виходить і з застосуванням ПВС. Ну і що з того, що такі з'єднання або лінія з ПВС іноді забезпечують достатній ступінь герметичності? Ключове слово-іноді. Це "іноді" визначається сукупністю безлічі факторів, правильністю застосування і виконання, кваліфікацією фахівця і властивостями матеріалів. А наскільки це" іноді " забезпечить надійність з'єднання або непроникність проводу в часі, якщо монтажник не володіє знаннями або ігнорує знання замінюючи їх сумнівним досвідом?


Але повернемося до "наших баранів", а точніше до кабелю електроживлення погружного насоса. Вода і Електрика повинні бути взаємно ізольовані. Це аксіома. Діелектричні властивості ізоляції з'єднувального кабелю не повинні порушуватися контактом з водою під тиском. Апріорі, провід ПВС принципово не розраховувався виробником на затоплення водою, ПВС-з'єднувальний провід для інших завдань, відмінних від глибокого занурення у воду, оболонка його проникна під тиском води, ізоляція його з плином часу порушується. Термін служби проводу ПВС в звичайних, рекомендованих умовах експлуатації обмежується виробником терміном в 5-7 років. З цієї причини (а в тому числі і через низьку пожежобезпеки) його не рекомендують для стаціонарного монтажу (наприклад, термін експлуатації звичайного проводу ВВГ, використовуваного для укладання стаціонарної проводки в будівлях, становить не менше 30 років). Ну і останній, умовно дрібний, але часто досить важливий штрих до проводу ПВС - провід ПВС не харчовий. Присутність хлору і технічних, нехарчових модифікаторів (і еше багато всього не відомого що може там бути) викликає настороженість у екологів і обмежує застосування ПВС в якості погружного кабелю для водопостачання. А воду зі свердловини споживачі далеко не завжди вважають або хочуть вважати технічною, непитієвою.


Як завжди перед монтажником або Покупцем дорогого свердловинного насоса європейського виробника буде стояти традиційна "головоломка" - правильно чи дешево?!


Що в підсумку віддати перевагу-досвід монтажника, який застосовує ПВС або досвід компаній Siemens або Grundfos, що рекомендують якісний водопогружной кабель?!


Про дешевих китайських свердловинних насосах я скромно промовчу-споживач і монтажник в переважній більшості випадків зупиняють свій вибір саме на дроті ПВС в кращому випадку на ЗПС.

 
Ваш кошик порожній!